Rodzaje usług

Powrót

Wniosek o wydanie specjalnej (imiennej) e-karty

Przejdź do

Ogólny opis

Rybnicka Elektroniczna Karta Miejska, to unikalny w skali kraju i zarazem bardzo nowatorski projekt powstały przy wykorzystaniu dofinansowania z Unii Europejskiej, dzięki któremu można płacić za szereg usług w mieście, np. za przejazdy autobusami. Można dokonywać opłat za wstęp na basen, na parking, opłat miejskich. Dzięki e-karcie, która może służyć za nośnik podpisu elektronicznego, można również załatwiać sprawy w urzędzie drogą elektroniczną.


Wymagane dokumenty

Wypełniony formularz zgłoszenia.


Sposób zgłoszenia

 1. Wymagane dokumenty należy dostarczyć do urzędu na jeden z poniższych sposobów:

  • Przesłać drogą elektroniczną przy pomocy skrzynki kontaktowej PeUP - o ile Wnioskodawca posiada bezpieczny podpis elektroniczny weryfikowany kwalifikowanym certyfikatem lub podpis elektroniczny złożony z wykorzystaniem Profilu Zaufanego ePUAP.

  • Złożyć bezpośrednio w kasie ZTZ na Placu Wolności.


Wykorzystanie skrzynki kontaktowej PeUP oraz e-formularzy

 1. W celu skorzystania z elektronicznej drogi wymiany dokumentów należy posiadać założoną skrzynkę kontaktową i być zalogowanym. Szczegółowe informacje zawiera "Pomoc" dostępna w górnej części strony.

 2. Niżej przedstawiamy zalecaną kolejność działań w celu wysłania dokumentów drogą elektroniczną.

  • Wykonaj logowanie oraz wypełnij formularz (ikonka - Edytuj dokument).

  • Podpisz dokument kluczem z certyfikatem kwalifikowanym lub Profilem Zaufanym ePUAP (ikonka - Podpisz dokument lub Podpisz dokument przez ePUAP).

  • Wyślij dokument do urzędu drogą elektroniczną (ikonka - Wyślij dokument).

 3. Dostępny formularz możesz wykorzystać również w przypadku wybrania tradycyjnego sposobu załatwiania sprawy - wykonaj logowanie, wypełnij formularz, wydrukuj, podpisz i złóż bezpośrednio w urzędzie.
  Szczegółowe informacje na temat logowania zawiera "Pomoc" dostępna w górnej części strony.


Opłaty

Wydanie karty jest bezpłatne. Przy odbiorze e-karty należy uiścić opłatę na wybrany bilet okresowy, lub zaliczkową opłatę na przejazdy jednorazowe zgodnie z obowiązującym regulaminem ZTZ lub doładować e-portmonetkę kwotą 20 zł.

Karta może być również wydana tylko z e-podpisem (bez uruchamiania usługi e-biletu i e-portmonetki). Wydanie takiej karty jest bezpłatne.


Terminy i sposób załatwienia sprawy

Odbiór e–karty możliwy jest po 14 dniach w kasie ZTZ na Placu Wolności.


Informacje na temat przebiegu sprawy

Wszelkie informacje można uzyskać w kasie ZTZ na Placu Wolności.

Przejdź do